Sektörden Haberler

Dairem Ne Kadar Eder Hızlı Ev Satmanın Yolları Korun Emlak
22 Aralık 2020 Salı

  Kayseri Ev Fiyatları Dairem Ne Kadar Eder

  Kayseri daire fiyatlarını belirleyen bir çok faktör vardır. Bunlar içinde en belirgin olarak etkisini hissettiğimiz faktör konut kredisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi oranları aşağı seviyelerde bulunduğunda talep artmakta ve fiyatları yükseltmektedir. Arz talep dengesi, kredi oranları, ekonomik gelişmeler hep birlikte piyasa şartlarını belirlemektedir. Satış için Bir alıcıya ihtiyacınız olduğunu unutmayın
  
  Daire fiyatını güncel rakiplerin fiyatına bakarak belirlemek sizin için bir yol olabilir. Örnek aldığınız dairelerin satılabilir olması çok önemlidir. Bir yıldır satılmamış ilan sayısı az değildir ve siz satılmayan ev fiyatını baz alırsanız sonuca gidemezsiniz. 
  Evinizde masraf gerektiren harcamalar var ise bunların harcama değerini daire fiyatınızdan düşmeniz gerekecektir.
  Emsal olarak belirlediğiniz diğer daireler ne kadar satılabilir olduğunu doğru değerlendirmek gerekir. İncelediğiniz satılık daire ilanlarını sanki o fiyatla satılmış gibi görerek kendi evinize fiyat belirlemeniz sizi satışa götürmez.
 
  Komşularınızın ben evimi şu fiyattan aşağı satmam söylemlerini dikkate almayın. Aktif olarak zaten satılık olmayan bir daire fiyatına bakmak sizi satışa götürmez. 
  Bölgede satılmış olan ilanların fiyatlarını doğru bilmek önemlidir.
  Psikolojik olarak satılmış bir evin fiyatını daha yüksek söyleyen alıcı ve satıcılara dikkat ediniz.
  İçinde duygusallık barındıran nedenlerle fiyat belirlemek sizi satışa götürmez. Alıcılar bir başkasının duygu ve düşüncelerine ödeme yapmıyor.
  Ev satın almak isteyenlerin bölgenizi aylarca takip ettikleri, emlak ilanlarını sürekli inceleyerek piyasaya hakim oldukları asla unutulmamalı.
  Daha bir çok konuya hakim uzman bir emlak ofisi ile çalışmanız sizin menfaatinize olacaktır.
 
   Hemen iletişim kurmak isterseniz whatsapp iletişimi tıklayın ve evinize ait bilgileri iletin. İş yoğunluğumuza göre en kısa sürede evinizi kaça satabiliriz söyleyelim. Aylık 30 - 100 adet aralığında daire fiyat analizi yapıyoruz. 

  İletişim İçin Tıklayınız


   
 


        Evimi Nasıl Satarım

    Evinizi kendiniz satmak istiyorsanız öncelikle fiyatınızı doğru tesbit etmeniz gerekecek. Bulunduğunuz semtteki satılık ilanlarını inceleyerek makul bir fiyata karar verebilirsiniz.
 
    Emlak ilan sitelerinde yayınlanmak üzere kaliteli fotoğraflar çekin, mümkünse birde detaylı video çekmenizi öneriyorum.
 
    Evinizin tüm özelliklerini ve çevresini anlatan bir açıklama yazısına ihtiyacınız var. Bu yazınızda bölgenizdeki yaşama dair ne varsa belirtmeniz bölgenize yabancı alıcılar açısından yararlı olacaktır.
 
   Satılık afişlerini kullanmanız yarar sağlayacaktır. Afişlerle komşularınızın tanıdıklarını, gezerek ev arayanları, bir başka rakip satılık daireye gelenleri  hedeflemiş olursunuz.
 
   Evinizle ilgilenen alıcıların iletişim bilgilerini not etmeniz çok önemli bir konu. İleride fiyat değişikliği yapacak olursanız bu kişileri bilgilendirmeniz sizi satışa götürebilir. Bu kişiler sizin için devamlı hazır müşteridir.
 
   Siz evinizin satış fiyatını bir kaç saat içerisinde belirlersiniz. Fiyatınıza gelecek olan müşteriler için durum böyle değil. Hangi lokasyon olursa olsun alıcılar en az bir emlaçı kadar bölgeye hakimdirler. Ev almak için ayrılan bütçeyi çok iyi değerlendirmek zorundalar. Rengi sevilmeyen kıyafet gibi hemen değiştirilme şansı yoktur. Bu nedenle evinize alıcıların geleceği doğru fiyatı belirlemeniz çok önemli. 
 
   Evinizi satmak istiyorsunuz ama dairenin fiyatı noktasında emin değilseniz fiyatınızı kademeli olarak aşağı çekmeyi deneyebilirsiniz. Bunu haftalık indirimler şeklinde yapmanız mantıklı olacaktır. Günlük yaparsanız yeni fiyatınızı görmeyen alıcılarınız olabilir.
 
   150 adet satılık ev ilanı olan bir bölgede aylık ziyaretçi sayınız 1.000 ve üzerinde olmaktadır. Aynı ilanı beş kez inceleyende vardır, bir kez inceleyende. Tekil ziyaretçinizi 300 kişi olduğunu varsayalım. Bu kadar ziyaretçiniz oldu ama hiç telefon almadınız. Bu durumda pazarlama ile ilgili tüm detayları yeniden gözden geçirmeniz gerekmektedir. 
 
   Aslına bakarsanız bu süreç pazarlama, vergi,  hukuk gibi bir çok profesyonel yönleriyle uzmanlık gerektiriyor. Evini kendisi satmak isteyen bir çok insan satış tamamlanıncaya kadar kafasına takılan her noktada bir emlak ofisini arıyor. Bir çok ev sahibi ve alıcı için stresli bir süreç yaşanıyor. Güvendiğiniz bir emlak ofisine yetki verip kendi mesleğinize vakit ayırmak ev sahiplerinin yararına olacaktır. Öyle ki biz aracı olmasak anlaşması sağlanmış ticarette kendi satış işini bozacak çok sayıda alıcı ve satıcılar var.

       Bir Evi Hızlı Satmak İçin Neler Yapılmalı ?

   Evinizi hızlı satmak için öncelikle fiyatınızın bölgedeki en uygun değere sahip ilan olması gerekmektedir. Aynı özelliklere sahip ilanları sıraladığınızda  sizin fiyatınızın diğer satılık daire fiyatlarından bir tık aşağıda olmasına özen gösterin.
   Satış için kalan sürenizi çok iyi değerlendirin. Mümkünse bir kaç ay öncesinden satış sürecini başlatın.
   Eskimiş afiş ve brandalar varsa yenilemeniz uygun olacaktır. Eski afiş satılmayan ilan izlenimi vermesin.
 
   Hızlı satmak için fiyatınızı iddialı bir şekilde ayarladınız. Bu  noktada dairenizin geçmiş pazarlama süreci varsa ve bu süreçte iletişimde bulunduğunuz alıcılarınız oldu ise onları kesinlikle yeni fiyatınızdan haberdar edin.
   Fiyatınıza güvendiğiniz daire  ilanını sosyal medya hesaplarında farklı hashtaglerle bir kaç kez paylaşmanız yararınıza olacaktır.
   Müşterinin nereden geleceği belli olmuyor. Birden çok ilan sitelerini kullanmanızı önerebilirim.
   Emlak ofislerinde evinizi satın alacak yatırımcı kitlesi bulunabilir. Fiyatta anlaşma sağlanırsa evinizi hızlı bir şekilde bu yatırımcılardan birine satabilirsiniz.
 
         Sonuç Olarak:  Konut satış süreci bir çok noktada bilgi ve tecrübe gerektiren konudur. Bu nedenle işini seven, çalışan, sizi doğru yönlendiren ve güven veren bir emlak ofisi tercih etmeniz hizmet bedeli ödemenin ötesinde size kar sağlayacaktır. 
  
  Kayseri Satılık Daire ilanlarımızı ve güncel fiyatları görmek ister misiniz?
 
   Kayseri Korun Emlak 
   Firmamızı Kayseri'de  dairem ne kadar eder, dairem kaç para eder, dairemi satmak istiyorum, dairemin değeri, dairemin fiyatı nedir, daire değer hesaplama, satılık ev değeri hesaplama, eviniz değerinde alınır, evimi acil satıyorum, evimi nasıl satarım, evimi nasıl hızlı satarım gibi Kayseri emlak konuları için arayabilirsiniz.
Diğer Haberler
Serçeönü Mah. Birkan Sokak Yalı Apt. NO:24/C Forum Kayseri Karşısı 38010 Kocasinan/Kayseri