Sektörden Haberler

Ev Satma Hakkında Kısa Bilgiler Korun Emlak
29 Aralık 2021 Çarşamba

Evimi nasıl satabilirim?
Evimi satmak istiyorum diyorsanız evinizi satmak için şahsi başvuru yapabilir ya da vekalet vererek vekilleriniz aracılığı ile evinizi satabilirsiniz. Ev satmak için Tapu Müdürlüklerine başvuru yapılması gerekir. Tapu Müdürlüklerine yapılacak olan başvurular online olarak da kabul edilmektedir.

Daire ne zaman satılır?
İşte, tam da bu nedenle “Ev ne zaman satılır?” sorusunun cevabı Mayıs ve Eylül ayları olarak cevaplanabilir. Satılık ev ilanını nisan ya da mayıs ayı gibi verebilir ve yaklaşık Eylül ayı sonuna kadar ev satış şansını yüksek oranda tutabilirsiniz
Bu arada evinizin doğru fiyatla iyi bir pazarlama stratejisiyle tanıtıldığından emin olun. Alıcıların evinize geleceği en iyi fiyatı tespit etmek için işince uzman bir emlak ofisinden destek almalısınız. Bunu sağladığınız zaman eviniz 12 ay boyunca her zaman satılabilir.

Hızlı ev satışı nasıl yapılır?
Ev Satışını Hızlandıran Öneriler
Açık ve Tek Renk Boya Yapın. Boya yapacaksanız açık nötr renklerden tek bir renk kullanın. ...
Aynalardan Faydalanın
Aksesuarlardan Faydalanın
Aydınlatmanızı Gözden Geçirin
Kalabalıktan Kurtulun
İlanlardaki Fotoğraflarınız Güzel Olsun
Birden Fazla İlan Verin
İlanlarınızı Güncelleyin
Satış Fiyatınızı Doğru Belirleyin
Ekstra Pazarlama Yapın
Alıcıları Hızlı Bilgilendirin
İlgili Alıcıları Evi Hemen Görmeye Davet Edin
Evi Havalandırın
Evi Ziyaret Edenlerin Yorum Yapmasına Fırsat Verin
Pazarlığı Doğru Yönetin
Emlak Profesyonellerinden Faydalanın

Bir ev ortalama kaç ayda satılır?
Evin satılma süresi, piyasa şartlarıyla doğrudan ilişkili. Şartlara göre satılma süresi ortalama 1-3 ay arasındadır. Piyasanın canlı olduğu zamanlarda, eğer biraz da şanslıysanız bu süre bir ayın altına da inebilir. Satmaya çalıştığınız ev hâlâ sizde duruyorsa, elbet bu gecikmenin bazı nedenleri var.

Evimi Nasıl Kolay ve Hızlı Satabilirim?
Evinizi Satma Sebeplerini Belirleyin
Satış Masraflarını Hesaplayın
Fiyatlandırmayı Doğru Yapın
Evinizin Konumunu Belirtin
Evinize Özen Gösterin
Evinizi Satışa Hazırlayın
Ulaşım Yollarını Belirtin

Banka İpotekli Ev Satılır mı?
Banka İpotekli Ev Satılır mı? Yatırım amaçlı gayrimenkul alıp - satan ya da kredi vadesini ödemekte zorluk yaşayan kişiler, kredi borcu bitmeden önce evin satışını gerçekleştirebilirler. Yani bankanın gayrimenkul üzerine koyduğu ipotek kaldırılmadan da ev alım satımı yapılabilir. 
Bunun için alıcı kişinin banadan öğrenilen ipotek miktarını kabul etmesi ve bu miktar kadar parayı ev sahibine eksik ödemesi yeterlidir.

Kışın ev satılır mı?
Kış ayları gayrimenkul satmak için yılın en zor zamanı olabilir. Yine de siz gayrimenkul satış hedeflerinizden taviz vermeyin. Bir gayrimenkul satın almak için geleneksel bir zaman olarak görülmese de , kışın bir ev satın almak çok etkili ve kârlı bir mevsime dönüşebilir. Sadece doğru fiyatlama yaptığınızdan emin olun. Gerekirse profesyonel bir emlak danışmanından yardım alabilirsiniz.

Konut satışı en çok hangi aylarda olur?
Konut satışının en yüksek olduğu ayların bahar dönemlerini olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak nisan ve mayıs aylarında artış gösteren konut satışları, bireylerin en fazla konut sahibi olduğu ve konut kredisi kullandığı dönemler olarak adlandırılabilir. Konut kredilerinin aşağı düşmesi en etkili faktördür.

Emlak satışı nasıl arttırılır?
Emlak sektöründe başarılı olabilmek ve satışları artırmak için öncelikle kendinize inanmalısınız.

Emlak satışını artırmak için 5 kritik adım
Başarı için amacınız net olsun
Yol gösteren bir rehberiniz olsun
Sürekli eğitim alın ve öğrenin
Potansiyel müşterileri önemseyin
Destek almaktan çekinmeyin. İyi bir emlak danışmanı tüm sorunlarınız çözebilir.

Daire değeri nasıl hesaplanır?
Aylık Kira Bedeline Göre Ev Değeri Hesaplama
Türkiye genelinde konut değeri hesaplama için 214 aylık kira bedeli hesaplanır. Uzmanlar bu sayıyı İstanbul özelinde 212 ay olarak da kabul ediyor. Satın almayı düşündüğünüz evin aylık kira bedelini 214 ile çarparak evin değerini öğrenebilirsiniz.
Yaşadığınız şehire göre bu hesaplama modeli farklılık gösterebilir. Dairenin çevresinde bulunan satılık rakiplerini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Çevrede bulunan satılmış ev fiyatlarına aşina olmanız satışınızı önemli ölçüde kolaylaştırır.

Insan evini neden satar?
Aldıkları zamana göre evin değeri çok fazla artmıştır. Bu ekstra değer artışına nakit olarak sahip olmak isterler. Değeri aşırı artmış bir mülkleri varsa, onu satarlar. Onun yerine iki ayrı ev alabilirler ya da parayı finansal yatırımlarda kullanmak isteyebilirler.
Finansal ihtiyaçlardan dolayı evin parasını değerlendirmek isteyenler de vardır.
Başka şehirde yaşamak için ev satanların sayısı oldukça fazladır.
Bir süre sonra aile nüfusu, ulaşım vs. nedenlerle ihtiyaçları karşılamzsa yine evin satışına karar veriliyor.

Ipotekli ev nasıl satılır?
Görsel sonucu
Evi alacak kişi önce bankadan kredi başvurusu yapıyor. Başvurduğu banka, borçlu olunan bankadan ipotek kaldırma yazısı ve güncel kredi kapama tutarını belirten yazı talep ediyor. Bu yazı geldikten sonra, alıcı ve satıcı tapuda devir işlemlerini yapıyor. Tapuya yeni kredi kullanılan bankanın da ipoteği konuluyor.
Eğer ipotekli ev nakit satılacak ise ipotek miktarı evin fiyatından düşülüyor ve tapu devri gerçekleşiyor. Daha sonra ilgi bankaya gidilerek evin fiyatından kesilen ipotek miktarı bankaya ödenerek ipotek kaldırılmış oluyor. Yeni ev sahibinin devam eden süreçte tapu üzerinden ipotek yazısının kaldırıldığını takip etmesini öneririz.

Villa nasıl satılır?
Villa Nasıl Satılır
Satılacak Villanın Öyküsünü Oluşturun
Villanın Profesyonel Fotoğraflarını Çektirin
Satılık Villa Tanıtım Broşürü ya da Dosyası Hazırlayın
Tanıtım Kampanyası Hedeflerini Belirleyin
Tanıtım Kampanyası Alternatif Hedeflerini Belirleyin
Doğru Fiyat ile Pazarlayın
Doğru Zamanda Pazarlayın.

Ev alır satarken para nasıl alınır?
Bloke çek yönteminde alıcı, bankası iletişim kurarak emlak alımı için bloke çek talep etmektedir. Noterde işlemler tamamlandıktan sonra alıcı, satıcıya çeki teslim eder. Satıcı da çek ile bankaya giderek parayı hesabına aktarır.. Böylece kimsenin üzerinde yüklü bir miktarda nakit para taşımasına gerek kalmaz.
Bir başka güvenilir yöntem ise tapu takas sistemidir. Bu sisteme https://www.taputakas.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Tapuda evin m2 si nasıl hesaplanır?
Görsel sonucu
Örneğin 5.000 metrekarelik bir arsa üzerinde 50 bağımsız bölüm olduğu düşünülürse arsa payı da 25/400 şeklinde tapuda yazıldığı varsayılsın. Bu durumda toplam metrekare arsa payında belirtilen 400 paydasına bölünür. Bu işlem sonrasında arsa payı karşılığı olan 25 ile çarpılır.

Ev alım satım işlemleri ne kadar sürer?
Tapu Devir Teslim İşlemi Ne Kadar Sürer? Gayrimenkul alım satım işlemlerini resmiyete döken tapu devir işlemleri, randevu sistemi sayesinde çoğunlukla bir gün içinde tamamlanabilmektedir. Tapu işlemi için randevu saatinden 15 dakika önce dairede olup başvurunuzu yapmalısınız.

Tokiden alınan evin tapusu nasıl alınır?
TOKİ ile taşınmaz borç ilişiği biten gayrimenkul alıcılarının tapu tescil işlemleri için bir an önce banka şubesine başvurmaları gerekmektedir. Kiracı durumundaki kat sakinlerinin anılan durum hakkında mal sahiplerini bilgilendirmeleri önem arzetmektedir.

Ev satışında neler yapılır?
Ev satışında neler gerekli sıralayalım; nüfus cüzdanı, zorunlu deprem sigortası, belediyeden alınan borcu yoktur belgesi. Bu belgeler hazır edildikten sonra ve tapu harcının da ödenmesiyle birlikte tapu devir süreci başlatılabilir. Bunun için ilgili tapu dairesinden randevu alınıp, işlemlere geçilebilir.

Ev satılınca ne kadar sürede boşaltılır?
Evin bir başkasına satılması durumunda da kiracının 6 ay süresi bulunmaktadır. Kiracı içerdeyken taşınmazın satılması halinde yeni mal sahibi kiracıya 1 ay içinde ihtar göndererek tahliye talep edebilir.

Ev satışında evi boşaltma süresi nedir?
Kiracının, kira sözleşmesinin bitiminden önce evi boşaltması gerekmez.
Yeni ev sahibinin kiracıyı tahliye etmesi için konut satışı gerçekleştikten sonraki 1 ay içerisinde kiracıya bunu yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Devam etmekte olan kira sözleşmesini sona erdirmek için de 6 ay sonra dava açabilmektedir.

Ev satılırsa kiracı çıkmak zorunda mı?
Ev satılırsa kiracı evden çıkmak zorunda mı? Evde kiracı varken, taşınmazın satılması halinde yeni mal sahibi, kiracıya 1 ay içinde ihtar göndererek tahliye talep edebilir. Bu durumda satın alma tarihinden itibaren altıncı ayın sonuna kadar kiracı içeride kalmaya devam edebilir.

Eski ev sahibinin evden çıkma süresi ne kadar?
Kanunen eski ev sahibinin evi boşaltması için bir süre tanınmıyor. Eski ev sahibinin taraflar arasında başka bir anlaşma olmadıkça evi hemen teslim etmesi gerekiyor.

Ev sahibi kiracı varken evi satabilir mi?
Mesken kiralamalarında taraflar arasında yapılan kira sözleşmesi, mal sahibinin tasarruf hakkını kısıtlamıyor. Mal sahibi kiracı varken de evin satışını gerçekleştirebiliyor.
  

8XXwQL

SİZİN İÇİN ÇALIŞIYORUZ :

Gayrimenkulün Satılabilir Fiyat Analizini Ücretsiz Yapıyoruz

 Satın Almak İsteyen Hedef Kitleleri Tespit Ediyoruz

Etkili Reklam ve Tanıtım Araçları ile Bu Kitlelere 

Gerekli Tüm Platformlarda ve Sosyal Medyada

 Tanıtımlar Yaparak Uygun Sürede Satışını Sağlıyoruz.

12 Yıldır Söylediğimiz Gibi

Doğru Fiyat & Etkin Tanıtım & Hızlı Satış

Sizinle Çalışmaktan Mutluluk Duyarız 


Diğer Haberler
Serçeönü Mah. Birkan Sokak Yalı Apt. NO:24/C Forum Kayseri Karşısı 38010 Kocasinan/Kayseri